Saugaus eismo video pamokėlės

„Swedbank lizingas“ saugaus eismo projekto „Eismo klasė” pagrindu sukūrė specialias video pamokėles, kurių pagalba tėveliai gali sužinoti, kaip su vaikais kalbėti apie saugų elgesį kelyje, automobilyje,  kaip įtaigiau jiems perteikti informaciją. Patariame šiuos filmukus žiūrėti kartu su vaikais ir nepamiršti laikas nuo laiko pasikartoti. Taip būsite tikri, kad nepamiršite šių svarbių pamokų – juk vaikas kasdien patiria daug naujo, ko tėveliai galbūt ir nenumatė.


Automobilio stabdymo kelias – koks jis?


Viena pagrindinių nelaimingų atsitikimų priežasčių keliuose – neteisingai apskaičiuotas stabdymo kelias. Pėstieji mano, jog automobilis yra pakankamai toli, kad galėtų sustoti. Tačiau automobilis sustoja per vėlai... apie įvairias situacijas kelyje galima daug kalbėti, tačiau geriau vieną kartą pamatyti – „Eismo klasė“ atliko eksperimentą. Pažiūrėkite.

Tėveliai - pavyzdys savo vaikams


Mes, suaugusieji, esame atsakingi už tai, kaip vaikai mokosi elgesio gatvėje. Dažnai tėveliai pamiršta, kad svarbu ne tik teisingi mokyti, tačiau ir teisingai elgtis patys. Nepamirškime, jog esame pavyzdys vaikams. Pažiūrėkime, ar tikrai nepamirštame?

Kelionė į mokyklą gyvenvietėse bei kaimo vietovėse


Į mokyklas gyvenvietėse ar kaimo vietovėje dauguma vaikų keliauja specialiais mokykliniais autobusais. Paprastai manoma, kad toks kelionės būdas yra saugus. Tačiau, ir autobuse privaloma laikytis elementarių saugumo taisyklių. O išlipus iš autobuso? O jeigu dar prisiminsime, kad dažnai kaimuose nėra šaligatvių? Ypatingai svarbu, kad vaikai elgtųsi teisingai ir saugiai. Įsitikinkite.

Šviesoforai ir ypatingos situacijos


Jums atrodo, kad pakanka žinoti taisykles ir paisyti kelio ženklų bei šviesoforo? Nepamirškite, jog ne šviesoforas, o automobiliai mums kelia pavojų. Visuomet būkite budrūs, nes ne visi laikosi taisyklių. Tačiau net ir tuomet, kai visi laikosi taisyklių, yra situacijų, kurias verta prisiminti. Prisiminkite ir jūs.

Atšvaitai. Ar mokate jais naudotis?


Vaiką be atšvaitų vairuotojas dažnai gali pamatyti likus tik 25 metrams. O maždaug toks yra lengvojo automobilio, važiuojančio 50 kilometrų per valandą greičiu stabdymo kelias, kuris reikalingas vairuotojui sureaguot ir automobiliui fiziškai sustoti. Todėl ir labai atsargus vairuotojas gali neišvengti situacijos. Kaip reikia naudotis atšvaitais – sužinokime.

Saugus kelias pėsčiomis


Tėveliai, jūs galite padėti savo vaikui sudaryti saugų maršrutą nuo namų iki mokyklos. Ir nesvarbu, kad tai ne pirmoji mokslo diena, ir net ne pirmieji mokslo metai! Svarbiausia yra užbėgti už akių pavojingam elgesiui. Kartais tai gali pasirodyti nereikšminga, tačiau juk šios smulkmenos gali tapti lemiamomis. Sužinokite, į ką turite atkreipti dėmesį. Dėmesio.

Jeigu vaikai žaidžia šalia gatvės


Vaikas į gatvę gali pulti paskui išriedėjusį kamuolį, nuo pavadėlio nutrūkusį šuniuką ar vidury gatvės iškritusio telefono. Tėveliai, jūsų pareiga, kad vaikas suprastų, jog nei telefonas, nei kamuolys ir netgi jūsų augintinis nėra verti jo gyvybės. Svarbiausia – saugoti save! Pažiūrėkime kartu.

Kelionė į mokyklą draugų būryje


Dažnai į mokyklą vaikas keliauja su draugais. Vaikų dėmesys nukreipiamas į pokalbius ir žaidimus, mažiau dėmesio koncentruojama į saugų elgesį gatvėje. Galiausiai, kartais vaikui kartais tenka rinktis: elgtis taip kaip mokė tėveliai ar taip kaip elgiasi draugai. Būkime dėmesingi.

Kelionės dviračiu


Vaikai labai mėgsta dviračius, nes ši transporto priemonė jiems suteikia judėjimo laisvę. Tačiau su šia laisve atsiranda ir nemaža atsakomybė, o jos nepaisant ir pavojus. Šiame video siužete jūs susipažinsite ne tik su tomis taisyklėmis kurias galite rasti visiems žinomoje KET knygelėje, bet ir su situacijomis, kuriose reikia būti ypač dėmesingais. Pažiūrėkime.

Kelionės automobilyje gali būti saugesnės


Norite, kad jūsų vaikas automobilyje būtų ne tik saugus, tačiau ir pati kelionė būtų maloni – juk dažnai vaikui automobilyje gali pasidaryti bloga. Vaikai daug lengviau mokosi žaisdami, todėl paverskite naudojimąsi saugumo priemonėmis maloniu žaidimu. Pažiūrėkime, kaip tai galima padaryti.